50 dkg liszt
25 g élesztő
1 evőkanál cukor
2,5- 2,7 dl víz (amennyit felvesz)
2 evőkanál olaj
vaníliaaroma
A sziruphoz:
20 dkg cukor
4 dl víz
2 evőkanál méz
10 dkg darált dió
Az élesztőt, a cukorral és 3 evőkanál meleg vízzel felfuttatjuk. 5 dkg lisztet egy tálba teszünk, az élesztős vizet hozzákeverjük, letakarjuk és 15 percen át pihentetjük. A többi lisztet, az olajat és a vizet is beledolgozzuk, jól meggyúrjuk a tésztát. Mikor összeállt, az aromával ízesítjük, letakarjuk és egy órán át pihentetjük. Mikor a tészta már megkelt, nagyobb darabokat tépünk belőle, majd lisztezett felületen hosszúkásra sodorjuk őket és nyolcasokat formálunk belőlük. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, még 10 percet hagyjuk pihenni, majd 3 evőkanál cukrot elkeverünk 1 dl vízben és ezzel kenjük át a sütemények tetejét. 180 fokos sütőben nagyjából 20 perc alatt megsütjük. A cukrot, a vizet és a mézet egy edénybe tesszük és lassú tűzön szirupot főzünk belőle. A süteményeket hagyjuk, kicsit hűlni, majd minden oldalukat átkenjük a sziruppal és beleforgatjuk a darált dióba.
1/2 kiló lisztből, 7 tojássárgájával, kis sóval, 3 deka, kevés tejbe áztatott élesztővel, 3 deka porcukorral, kb. 2,5 deci tejjel rétestészta keménységű tésztát gyúrunk. Jól kidolg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat a fenti sorrendben jól összekeverem. Egy közepes tepsibe öntöm, majd 200 fokra előmelegített sütőben 30 percen keresztül sütöm. Tetszés szerint szeletelem, majd p...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű