50 dkg tehéntúró (ha lehet házi), 1 l zsíros házi tej én 4%-ból csináltam, 6 dkg vaj, 1db tojás 1 kávéskanál szódabikarbóna, 1 púpozott kávéskanál só
A túrót a tejjel odatesszük forrásig főni, közben kevergetjük, akkor jó, ha nyúlik a túró, majd egy sűrű szitán leszűrjük,
egy lábosba tesszük, hozzáadjuk a tojást, vajat, szódabikarbónát, sót, jól összekeverjük,
majd állandó keverés mellet 10 percig főzzük, míg nyúlóssá, csomómentessé válik.
Egy kisebb tálba tesszük, és hagyjuk kihűlni.
Ha kihűlt tálra tesszük és hagyjuk másnapig a spájzban száradni.
Majd becsomagolod és hűtőbe teheted!
Ha minden házi, biztosabb a siker!
A krumplit felkarikázzuk és egy tepsibe tesszük. közben a daráthúst megsütjük serpenyőben és a felét a krumplira tesszük. A sajtot lereszeljük és teszünk a húsra. Ezt a művelete...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát megdinsztelem az olajon, hozzáadom a paradicsomot és megfűszerezem (kb mint a tojáspörkölt alapját). A kenyeret lerakom egy magas falú tepsiben. Bőven meglocsolom a parad...
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű
A céklát, a csicsókát és a répát nagylyukú reszelőn lereszeljük, tálba tesszük. Beletesszük a felszeletelt lila hagymát, a fokhagymát , majd az egészet a fűszerekkel elkeverjük.
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű