50 dkg tehéntúró (ha lehet házi), 1 l zsíros házi tej én 4%-ból csináltam, 6 dkg vaj, 1db tojás 1 kávéskanál szódabikarbóna, 1 púpozott kávéskanál só
A túrót a tejjel odatesszük forrásig főni, közben kevergetjük, akkor jó, ha nyúlik a túró, majd egy sűrű szitán leszűrjük,
egy lábosba tesszük, hozzáadjuk a tojást, vajat, szódabikarbónát, sót, jól összekeverjük,
majd állandó keverés mellet 10 percig főzzük, míg nyúlóssá, csomómentessé válik.
Egy kisebb tálba tesszük, és hagyjuk kihűlni.
Ha kihűlt tálra tesszük és hagyjuk másnapig a spájzban száradni.
Majd becsomagolod és hűtőbe teheted!
Ha minden házi, biztosabb a siker!