1 tojás
70 g zabpehelyliszt
50 g darált mák
1 tk sütőpor
édesítő
150g joghurt
1 ek olvasztott kókuszolaj
pár csepp vanília aroma
1 alma (héj nélkül reszelve)
A lisztet, mákot, édesítőt, sütőport összekeverjük. A tojást, joghurtot, olajat, aromát kézi habverővel elkeverjük, beleöntjük a lisztes-mákos keveréket, végül a reszelt almát. Formába öntjük és előmelegített sütőben megsütjük.
Semina bejegyzése: Xylitet szórtam meg agave szirupot.. Nem mértem, kóstoltam
Összegyúrjuk a tészta hozzávalóit, nyújtjuk, szaggatjuk, 200 fokon megsütjük. Vigyázz! Gyorsan sül, nem kell sötétre sütni! Ha fényesre szeretnénk, akkor tejjel elkevert tojás sárg...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet a rámával elmorzsolni, bele a sajtot, tojást, sót és a kelesztett élesztőt, jól összedolgozni és pihentetni 30 percig. 6 cipóba osztani, mindegyik cipót kör alakúra nyújt...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A tejberizsbe belekeverjük a margarint, tojássárgákat, lisztet, citromhéjat és a habbá vert tojásfehérjét. Kizsírozott, kilisztezett tepsiben 200 fokon sütjük kb 40 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű