50 dkg liszt, 1 evőkanál só (én kézzel szórom bele, úgy "érzem", hogy mennyi kell), 15 dkg vaj vagy margarin, 10 dkg zsír, 1 dl tejföl, 1 dl tej, 3 tojás sárgája, 5 dkg élesztő. (1 tojás sárgája, pici tejföllel kikeverve a kenéshez)
Az élesztőt kevés cukros tejben megfuttatom, és a többi hozzávalóval összegyúrom, - megdagasztom. Én ezt a munkát általában könnyen elintézem, belepakolok mindent a kenyérsütőbe, dagasztó programra állítom, és elvégzi ezt a nehéz munkát helyettem.
Mikor megkelt a tészta, kinyújtom, hajtogatom, ezt 3x 15 percenként megcsinálom. Utána másfél ujjnyira kinyújtom, beirdalom a tésztát, szaggatom tetszés szerinti nagyságra, és a 200 fokra előmelegített sütőbe teszem.
Nem kell sokáig sütni, kb. 12 perc alatt megsül - persze ez sütő függő is.
A tejszínbe megy a kétféle cukor,verjük félkemény habbá a citromhéjával,keverjük bele a tojásokat,bele a sütőporos lisztet és az egészet dolgozzuk csomómentesre.Sütőpapíros tepsibe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Olvaszd fel a vajat, add hozzá a cukrot és a kakaót, aztán óvatosan keverd hozzá a tojást. Nagyjából 1-2 percig folyamatosan kevergesd, míg a massza enyhén besűrűsödik. 2. Ve...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat egy tálba teszem és kézi mixerrel jól összekevem. Gofrisütőben kisütöm.
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű