30 dkg simaliszt, 10 dkg porcukor, 10 dkg méz, 1 evőkanál vaj v. margarin, 1 tojás, őrölt szegfűszeg, fahéj, 1 kiskanál szódabikarbóna, csipet só.
Díszítéshez: 1 tojásfehérje habbá verve, 20 dkg porcukor, citromlé.
Az anyagokat összegyúrni, jó lisztes pulton kinyújtani. Karácsonyi formákkal kiszaggatni, előmelegített sütőben, alacsony hőfokon sütni. Gyorsan a tepsiből széles pengéjű késsel óvatosan kiszedni, a sütiket tálon kihűteni.
Hideg állapotban lehet díszíteni. A díszített sütiket nagy darab csomagolópapíron megdermeszteni. A harmadik naptól a legjobb.
Csak kipihenten fogj hozzá, hosszadalmas.
A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük, közben a csokoládét és a vajat megmelegítjük. Ha kész a fehérjénk, folytonos kevergetés mellett hozzáadjuk a sárgáját, a vajas csoki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vajat cukorral kikeverni majd minden mással összegyúrni, és száraz tepsire nyomni Sütni :-) 180 fokon kb.15 perc sütötől függ
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kávét lefőzzük, a pudingot a csomagoláson leírtak szerint megfőzzük, majd egy picit hűtjük. Ha langyosra hűlt belekeverjük a vajat. A habtejszínt felverjük. A kávéba egyenként...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű