80 dkg szálasra gyalult káposzta, zsír, (több) csipet só, 5 dkg cukor, 1 hagyma (lilával jobb), 1 kanál 10 %-os ecet, köménymag, 1 nem túl minőségi alma.
Nagy rozsdamentes lábosban (6 l) a zsírt megforrósítjuk, benne karamellizáljuk a cukrot. Ha már eléggé barna, beletesszük a csíkokra vágott hagymát, káposztát, kavargatjuk, mire felére összeseik, hozzáadjuk a sót, köménymagot is. Beletesszük a kanálnyi ecetet, a négybe vágott héjas almát vékonyra szeletelve (csuma nélkül). Fedő alatt pároljuk, hosszan kevergetjük, néha levesszük a fedőt, a fedőről a vízpárát leöntjük. Ízlés szerint utána sózzuk/ ecetezzük/ cukrozzuk.
Ha sok, mélyhűtőbe is tehető belőle.
Egy nagy tálban lereszeljük a cukkinit és a burgonyát. Ízesítsük sóval, és hagyjuk állni 10 percig. A cukkinit és a burgonyát lecsepegtetjük. Egy szűrőszűrő segítségével erősen ny...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Első lépésként pucold meg a krumplit, ez tulajdonképpen az egyik legfontosabb és legbonyolultabb teendő. Ha ezzel megvagy, kockázd egységes méretű hasábokra, majd enyhén sós vízbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű