10 dkg nagyon finomra őrölt mandula
1 tojás
1 evőkanál zsír
só
Ezek az alap tészta hozzávalói.
Jól összekeverem őket és egy kis időre hűtőbe teszem.
A sütőt 170 fokra melegítem.
Egy nagy tepsi hátoldalára sütőpapírt terítek.
A puha tésztát folpack alatt nagyon vékonyra nyújtom (kb olyanra mint mikor metéltet készítek)
Tetejét átkenem tojással.
Megszórom nagyszemű sóval, vagy sajttal, vagy magvakkal.
Ezt követően keresztben és hosszában bevagdosom a tésztát, hogy sülés után már csak rudakra kelljen törni.
A sütés kb 10 percig tart csak. (De szerintem meglehetősen sütő-függő, figyelni kell és kitapasztalni) Nem érdemes légkeveréssel sütni, mert gyorsan barnul, és szárad.
Sütés után lapáttal megemelem és darabokra töröm a bevágások mentén.
Lisztet, sütőport, cukrot, sót keverni. Tojást, tejet, olajat, sajtot keverni. Majd összekeverni őket, és mehet a muffin sütőbe.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előkészítés : Az élesztőt meleg vízben, és cukorral futtassuk fel. Ezután tegyünk be minden folyadékot egy nagy tálba, és keverjük össze őket a kezünkkel. ● Fokozatosan adjunk hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, jól kidolgozzuk, fóliával letakarjuk, majd 1 éjszakát a hűtőben állni hagyjuk. Másnap 3 cm vastagra kinyújtjuk, felvert tojással lekenjük, sajtt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű