Hozzávalók:
A tésztához
12 dkg finomra őrölt kesudió
5 dkg kókuszliszt
5 dkg vaj
2 dkg porítitt xilit
1 tojássárgája
100 gramm 90%-os étcsoki
kb 3-4 púpos ek kakaópor
zsíros kókusztejet
egy tojást
12 dkg finomra őrölt kesudiót és 5 dkg kókuszlisztet összegyúrunk 5 dkg vajjal v kókuszzsírral, 2 dkg porítitt xilittel és 1 tojássárgájával , majd a tésztát egy kivehető aljú piteformába nyomkodjuk úgy, hogy legyen pereme is. 170 fokos sütőben készre sütjük, kb 30-35 perc alatt ( kinek milyen sütője van)
Ha közben felpúposodna a tészta, egy kanállal el lehet lapogatni.
Ha megsült, kihűtjük.
Addig gőz felett felolvasztunk 100 gramm 90%-os étcsokit, kb 3-4 púpos ek kakaóport, ízlés szerinti nyírfacukrot v eritritet és apránként annyi zsíros kókusztejet hogy megfelelö, krémes állaga legyen (kb 200 ml). Amikor szép krémes volt, beleütöttem egy tojást és még sűrűbbre főztem vele.
Kicsit kihűtöttem a krémet és beleöntöttem a tésztakosárba. Hűtőben dermesztettem kb 6-8 órát. Ezt a legnehezebb kivárni!:)) Jó sütögetést, sok sikert nektek!:) Andi
A pudingot, tejet, kávét és a cukrot felfőzzük. Ha kihűlt mehet bele a mascarpone. Jól összekeverjük és készen is van.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először kettéválasztjuk a tojásokat, és a sárgáját félretesszük a krémhez .A fehérjét elkezdjük felverni a cukorral, majd mikor már kemény és fényes a hab, szép óvatosan hozzákever...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
tojásokat válaszd ketté, a hozzávalókat mérd ki, a sütőt pedig melegítsd elő 180 fokra. Ha megvoltak az előkészületek, kezdődhet a móka. A tojások fehérjét verd kemény habbá, a sá...
Elkészítési idő: 40 oerc Nehézség: Könnyű