2 evőkanál kakaópor
2 evőkanál mézet
2 egész tojás
20 dkg porcukor
5dkg rama
1 kávéskanál szódabikarbóna simára keverünk
Krém:
1 vaniliás és 1 puncsporból fél-fél tejjel főzzük.
1 rama
20dkg porcukor
Ezt gőz fölött 5 percig kevergetjük. Ezt követően belekeverünk 50 dkg lisztet , összegyúrjuk ha kell egy pici tej. 5 részre osztjuk tepsi hátán laposra kenjük.
A hozzávalókból tésztát gyúrunk. 30 percre hűtőbe téve pihentetjük. Lisztezett munkalapon fél cm-re nyújtjuk a tésztát, majd linzerszaggató formával kiszaggatjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️Az almákat meghámozzuk, és egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük. ◾️A diót egy aprítóban, vagy ennek hiányában egy sodrófával durvára zúzzuk. ◾️A liszteket átszitáljuk, és hozzáa...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű