Tészta : 30 dkg liszt ; 6dkg RAMA ; 5dkg porcukor ; 1 egész tojás ; 1 sütőpapír ;kb. 1 dl tej , illetve annyi liszt ezeket össze tudjuk gyúrni . 3 adagot sütünk belőle.
Krém: 3 tojássárgája ; 15 dkg porcukor ; 2 vaníliás cukor ; 10 dkg liszt ; 1liter tej
Ezt krémmé főzzük .
A hozzávalókat összegyúrjuk majd lisztes deszkán, 3-4 mm-re nyújtjuk és formákkal ki szaggatjuk. Előmelegített sütőben 8-10 percig sütjük 180°C-on.
Elkészítési idő: 25-30 perc Nehézség: Könnyű
1. Tegyél mindet egy tálba (lekvár és csoki kivételével) és gyúrd össze alaposan. Körülbelül 5 percig kell folyamatosan gyurmázni ahhoz, hogy összeálljon. Nem baj ha könnyen törik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskótához a 6 tojást feltörjük, különválasztjuk a sárgáját a fehérjétől. A sárgájához hozzáadjuk a cukrot és vaníliás cukrot, majd habverővel krémesre keverjük. Fontos, hogy iga...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz