35 dkg finom liszt
15 dkg zsír
5 dkg margarin
10 dkg porcukor
2 db tojás sárgája
1 csomag vaníliás cukor
1/2 csomag sütőpor
5 dkg darált dió
1 citrom reszelt héja
Bevonáshoz:
30 dkg csokoládé
3 evőkanál olaj
A hozzávalókat egy tálba rakom,jól összegyúrom,gyorsan de alaposan.Majd hűtőbe rakom 2-3 órára vagy egy éjszakára.Másnap,nyújtom perec szaggatóval szagatom 180 fokon sütöm.
A csokoládét gőz fölött olvasztom az olajjal,és egyesével áthúzom a pereceket.
Ha azt akarom,hogy hullámos legyen a teteje ráfújunk erősen minden ötödik után.
habját. Két felé veszem, a felébe 1 evőkanál kakaót keverek. Közben lecsepegtetem a meggyet, megszóróm egy vaníliával és egy kis fahéjjal. A tepsibe először a fehér tésztát, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3 dl tej,keményítő,liszt és kakaó összekeverni. a maradék tejet pedig a sóval és a cukorral felforraljuk, majd állandó keverés mellett hozzáöntjük a lisztes, tejes keveréket és sűr...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz