Sütés előtti este:
40 dkg liszt
1 dkg élesztő
3 dl víz
Másnap:
60 dkg liszt
0,5 dl olaj
2 dkg só
2 dkg élesztő
kb:3 dl víz
Este a lisztet tálba rakom az élesztőt belemorzsolva ,vízzel fakanállal galuska állagú tésztát készítünk a konyhapulton hagyom letakarva vagy kelesztőtálba.Másnap a többi lisztet,olajat,sót,élesztőt,vizel összedagasztom,akkor jó ha elválik az edényfalától.Kelesztem, formázom megint kelesztem.Vizel jól lespriccelem,250 fokon sütöm.
1 dl langyos tejbe morzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk. Egy nagy tálba tesszük a lisztet, közepébe mélyedést készítünk és beletesszük a tojások sárgáját, a cukrot,...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és hólyagosra dagasztjuk. A tésztát elosztjuk úgy, hogy az egyik fele kissé nagyobb legyen. A kisebbikbe belegyúrjuk a kakaóport meg az olajat, il...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összekeverni,majd sütőpapiros tepsibe tenni. 180 fokon sütni 35 percet. Amikor a piskóta kihült, a tetejét (szilva) lekvárral lekenni,majd csoki mázzal leönteni
Elkészítési idő: 45perc Nehézség: Könnyű