A palacsinta batyunál csak a tészta egyik oldalát kell csak megsütni.
Töltelék lehet bármi,puding,vagy diós krém,vagy csoki krém.
A palacsinta négy sarkát összefogjuk,összenyomjuk.Melegen csináljuk mert ilyenkor a tészta még könnyen ragad.És ezután kisebb bögrékbe beleállítom,hogy így hűljön ki és a formája megmaradjon.
Olvasztott csokival csurgatom,porcukorral szórom.
6 lapos krémes Tészta: Fél kg lisztet, 2 egész tojást, 15 dkg vajat, 10 dkg porcukrot, 2 dkg szalalkálit, 1,5-2 dl tejet összedolgozunk. Lisztezett deszkán 6 felé vágjuk és kiny...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A száraz anyagokat összekeverjük, majd mehet bele a a répa az olaj és a tej is. Kis tálkákba vagy bögrébe rakjuk, és mikróban sütjük a tálkába rakott mennyiségtől függően 2-3 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű