76 dkg liszt, 34 dkg porcukor, 2 ek szódabikarbóna, 4 tojás, 4 ek méz, kevés őrölt fahéj, 10-12 szem porrá tört szegfűszeg.
Jól össze kell gyúrni,ami kicsit sokáig fog tartani, és tapadni is fog a tál falához, de ez a méztől van. Én pihentettem egy éjszakát, 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk.
Hamar sülnek majd Úgyhogy lehet gyorsan szaggatni majd őket Jó munkát hozzá!!! Finom egyébként, ha keményre sikerül 1-2 nap nem megijedni,meg fog puhulni!!!!
Szétválasztjuk a tojásokat. A liszthez hozzákeverjük a sütőport és a zsemlemorzsát. A tojás fehérjét kemény habbá verjük. Beleadagoljuk kanalanként a cukrot, majd cseppenként az ol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://amiakonyhambolkikerul-hu.webnode.hu/news/makos-dios-bejgli/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához összedolgozzuk a lisztet a vajjal/margarinnal, a zsírral és a sóval (nagyobb űrtartalmú aprítógépben néhány pörgetés az egész!). A tejet meglangyosítjuk, hozzáadunk 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű