tej és tojás nélkül
ej és tojás nélküli süti:
1,5 bögre liszt, 6 ek. étolaj, 1 bögre cukor, 2 ek. kakaó, 1 teáskanál szódabikarbóna, csipet só, 1 van. cukor, 1 ü. rumaroma, 1 bögre víz.
1 ü meggy, 2 dl hulala, 5 dkg reszelt étcsoki
A cukrot, van cukrot, pici sót és egy kis vizet kikavarom, míg a cukor elolvad. Közbe az olajat és a fél rumaromát és a többi vizet is hozzáadom. Mikor már jó habos, hozzáadom a lisztben elkevert kakaót, és szódabikarbónát. . Ekkor már csaképp átkeverem.
Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntöm, 1 ü, lecsepegtetett, és lisztben megforgatott meggyet sűrűn belenyomkodok, majd megsütöm.
míg sül, a meggylevét felfőzöm 1 vanilliás pudingporral, és ízlés szerint cukorral, fél rumaromával.
Még melegen rákenem a sütire. Kihűtöm teljesen , és 2 dl hulalát felverek, és a habot tetejére elsimítom, majd megszórom a csokival.
A tojásokhoz adom a cukrot és habosra keverem.hozzáadom a forró vizet, pár perc keverés utána fakanállal belekeverem a lisztet. 150 fokon kb 20 perc,TŰPRÓBA. kiborítom a piskótát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://youtu.be/p35e3sIvjqo
Elkészítési idő: 300 perc Nehézség: Nehéz
A krémhez 5 dl tejben megfőzzük a pudingport. Amikor a puding kihűlt, hozzáadjuk a margarint és a porcukrot, kikeverjük, végül hozzá keverjük a cappucino port.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű