paprika
20kg paradicsom, 15kg paprika, ha lehet piros, mi vegyesen kevés csípőset is tettünk, 10kg hagyma. Felszelni és 15 babérlevéllel feltenni főni. Mi üstbe főzzük. Harmadszorra fér bele ennyi mennyiség. Ha megfőtt paradicsom paszírozon áttekerjük. A masszát visszatesszük a úúzre, ebbe ízlés szerint teszünk, 2kg cukrot, 1|2kg sót(nem vagyunk sózók), 1,5dl 20% ecet, 3 csomag őröltbors, egy üveg(250ml) mustár. Jól összekeverjük, kicsit rottyantjuk. Én ennyi masszához 2 csomag Nabenzonátot is tettem. Azt külön keverd ki és úgy bele. Forrón üvegekbe, és száraz dunsztba. Sok sikert!! smile hangulatjel
Rántást elkészíted a vajból és lisztből.Rántásba belekevered a kaprot összevágva, felöntöd pici vízzel és egy húsleves kockát raksz bele, az íze miatt és tejjel öntöd fel. Aztán í...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Forralva sűríts be a felére 0,5 l marha- vagy csirke alaplevet. 1 ek. olajon és 10 dkg vajon kezdj el párolni 1/4 fej felaprított hagymát. Néhány perc után, amikor a hagyma üvege...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tormát lereszeljük, elkeverjük a tejföllel és a húslevessel Ecettel és a MAGGI Ízvarázs ételízesítővel ízesítjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű