Egy 3 dl-es bögrében 1 dl tejet megmelegítek, 1 tk cukrot és fél cs élesztőt teszek bele. A kelesztőtálba bekészítek 50 dkg lisztet, mélyedést húzok a közepibe. Mikor már kifolyik az élesztő a bögréből, beleöntöm a mélyedésbe, kevés liszttel elkeverem, duplájára kelesztem. Jön a többi hozzávaló: 2 tk só, 4 ek olaj (pizzafűszer), annyi víz, hogy lágyabb tésztát kapjak - kb 2 dl
A liszteket kimérjük, hozzáadjuk a sikért, élesztőt, sót és a langyos vizes tejjel kialakítjuk a tészta állagát. Amikor összeállt a tészta, gyúrjunk rajta egy kicsit és adjuk hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 4 cipóra osztjuk, majd téglalap alakúra nyújtjuk. Minden lapot egyenként olvasztott langyos margarinnal lekenünk és feltekerjük, mint a bejglit....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű