Szezámmagos, sajtos pogácsa
A mérce 2,5 dl-es bögre!
Hozzávalók:
4 bögre liszt, 1 kocka Rama, vagy vaj (25 dkg), 3 tojás sárgája, 1 csapott evőkanál só, 1 kis poharas tejföl (esetleg még egy pici, mert nem mindegyik tejföl egyforma),.1 kocka élesztő (50 g), 15 dkg reszelt sajt, egy marék szezámmag
Elkészítés:
Egy tálban a lisztet, a sót és a Ramát összemorzsoljuk.. A közepébe beletesszük a tojások sárgáját, a tejfölt, és rámorzsoljuk az élesztőt is.
A tésztát ezután összegyúrjuk, és hűtőbe pihentetjük a tésztát legalább öt-hat órát. Este érdemes begyúrni és reggel sütni.
A hűtőbe, tálba tegyük, takarjuk le egy műanyag fedővel.
Ha a tészta megpihent, lisztezett felületen még egyszer átgyúrjuk, majd körülbelül egy centiméter vastagságúra nyújtjuk. Vékonyan berácsozzuk a tetejét, felvert tojással megkenjük, reszelt sajttal és szezámmaggal megszórjuk, majd apró pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk őket. Sütőpapírral bélelt tepsiben, aranyszínűre sütjük őket 180-200 fokon.
Jó étvágyat!
Az élesztőt a cukorral elkevert tejben felfuttatjuk. A lisztet átszitáljuk, hozzákeverjük a sót, a tojásokat, az étolajat, a kefirt és a felfuttatott élesztőt. Közepesen kemény tés...
Elkészítési idő: 1,5-2 óra Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrjuk. Annyi tejföl kell bele, hogy lágy, könnyen nyújtható tészta legyen. Alaposan lisztezett felületen kinyújtjuk úgy, hogy egy kis vagdosás-ta...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű