Tészta:
60 dkg liszt
20 dkg porcukor
3 ek. méz
2 kk. szódabikarbóna
2 egész tojás
tojás nagyságú zsír
1 csipet só
3 ek tejföl
Krém:
8 ek liszt
1 l tej
1 cs. vaníliás cukor
30 dkg porcukor
1 cs. Ráma (25 dkg)
1/2 dl rum
Csokimáz:
7 dkg vaj
2 ek. tej
2 dkg (1 púpos ek) porcukor
5 dkg kakaópor
A tésztához valókat jól összegyúrjuk, folyamatosan lisztezzük menet közben, mert ragad. Ezután 4 részre osztjuk és laponként tepsi hátán vagy sima sütőlapon (előtte lekenjük vajjal) kisütjük.
A krémet megfőzzük úgy, hogy előbb a lisztet és kevés cukrot simára keverjük pár dl tejjel, majd hozzáadjuk a többi anyagot. Langyosra hűlés után hozzákeverjük a margarint, majd megtöltjük a lapokat.
Tetejére simítjuk az elkészült csokimázat.
kis dagasztás, harmincöt perc kelesztés 180 fokos sütőben 15 perc sütögetés némi virsli tekergetéssel egybekötve izlés szerint sajt vagy köménymag nyugodtan mehet rá,
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szalonnát felkockázom és zsirjára sütöm, rá teszem a az apró kockára vágott vöröshagymát és addig piritom míg egy kis szint kap. Hozzáadom a zúzott fokhagymát és a húst. Addig pir...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húsdarabokat gondosan meg kell tisztogatni, többször megmosni és a lábvégeket hosszában kettévágni. Jobban elaprózni nem érdemes, mert csontszilánkos lehet. A fület négyfelé, az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű