2 kg fejes káposzta
1 kg paprika (nagyobb)
1 kg kígyóuborka
500 g vöröshagyma
400 g sárgarépa (nyers, megpucolt)
200 ml ételecet (10%-os)
3 db babérlevél (friss, vagy szárított)
1 evőkanál feketebors (egész)
70 g só
400 g kristálycukor
1 kávéskanál citromsav (por)
1 kávéskanál nátrium benzoát
1
A káposztát külső héjától, torzsájától megfosztjuk, negyedekre vágjuk és káposztagyalun vékony szeletekre vágjuk. (Ha nincs, az uborkagyalu is megteszi.)
2
Az uborkát, jól megmossuk, és héjastól uborkagyalun leszeleteljük.
3
A répát meghámozzuk azt is leszeleteljük. (Én azt is az uborkagyalun szoktam szeletelni.)
4
A hagymát szintén meghámozzuk, félbe vágjuk és azt is vékony szeletekre vágjuk. (Ugyan könnyeket csal, de ez is az uborkagyalun megy, mert így gyorsabb.)
5
A paprikákat (vegyünk színeset bele pl. kápia paprikát, vagy csak ami kissé pirosas) is alaposan megmossuk, és vékony szeletekre vágjuk. Én a magokkal teli csumáját kiszedem
6
Az egészet egy nagy tálba tesszük, hozzáadjuk az ízesítőket, a babérlevelet kisebb darabokra törjük és így tegyük hozzá, és kezünkkel jól összekeverjük. Majd így hagyjuk állni 5-6 órán keresztül.
7
Ha letelt az idő, akkor üvegekbe töltjük, jól lenyomkodjuk és a levet is elosztjuk rajta. Jól lezárjuk, és hűvösebb helyre tesszük.
A csirkemellet vékony szeletekre vágjuk, és papírtörlőn szárazra töröljük, hogy a pác alaposan át tudja járni. A pác hozzávalóit egy tálban alaposan összekeverjük, mehet bele a jó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
.10 db keményre főt tojást hosszában ketté vágok.ki veszem a sárgáját egy tálban ízlés szerint sóval,borssal,apróra vágott petrezselyem zöldel,mustárral,10 dkg vajjal,össze keverem...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű