• 4 egész tojás
• 22 dkg cukor
• 1 csomag vaníliás cukor
• pici só
• 25 dkg liszt
• 1 csomag sütőpor
• 8 dkg meleg, olvasztott sütőmargarin
• cseresznye vagy meggy
A 4 egész tojást a cukorral habosra kikeverjük (legjobb robotgéppel csinálni), hozzáadunk 1 csomag vaníliás cukrot, pici sót. A 25 deka lisztet apránként hozzákeverjük, utána a csomag sütőpor következik. A végén lassan hozzácsurgatjuk és keverjük az olvasztott margarint. Kikent, lisztezett tepsibe öntjük. A gyümölcsöt kristálycukorban megforgatjuk, és a massza tetejére tesszük. Én tettem a cukorhoz kókuszreszeléket, de finom fahéjjal is. Jól előmelegített sütőben 30 percig, lassú tűzön, illetve tűpróbáig sütjük. Nagyon finom, és főleg egyszerű. Szerintem bármilyen bogyós gyümölcs jó hozzá, én eddig csak ezzel a kettővel próbáltam.
A hozzávalókat összekavarjuk, és sütőpapírral bélelt közepes méretű /20×30 cm/ tepsibe öntjük. A tetejét megszórjuk a durvára vágott dióval. 180 fokos előmelegített sütőben kb. 25-...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű
Először a száraz hozzávalókat keverjük össze,majd mehet hozzá a vaj,tojás. Éjszakára hűtőben pihen.Vékonyra nyújtani, 1 cm nagyobbra, mint a forma. Az alját megszurkálni. 180 fok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű