A tésztához:
150 ml tej
5 evőkanál búzadara
2 evőkanál búzaliszt (BL55)
2 evőkanál kristálycukor
1 csomag vaníliás cukor - bourbon
1 db citrom héja
1 marék mazsola
2 db tojás (apró, "S"-es méretű vagy 1 db "L" méretű)
A sütéshez
1 evőkanál étolaj
A tetejére
1 teáskanál porcukor
2 evőkanál lekvár
A szárazakat egy tálban összekeverjük. A tejet megmelegítjük (nem forróra, mert kicsapja a tojást), és a szárazakhoz keverjük. A tojást szétválasztjuk, a sárgája mehet a tésztába, a fehérjét habbá verjük, és a többihez forgatjuk.
Az olajat a serpenyőben felmelegítjük, majd a tésztát beleöntjük, a tetejére szórjuk a mazsolát. Ha az egyik fele aranybarna, megpróbáljuk megfordítani. Nem baj, ha nem sikerül egészben, az eredménynek úgyis kaotikusnak kell lennie. Ha teljesen megsült, a fakanállal kis darabokra trancsírozzuk.
Porcukorral, lekvárral tálaljuk.
Az egésznek a lelke a meleg tej, mert így a gríz gyorsan felszívja, és nem kell a tésztét pihentetni.
A tálaláshoz én nem is teszek rá porcukrot.
Ha nincs otthon mazsola, aszalt szilvával is finom.
A tojásssárgákat a cukorral, olajjal, vizzel habosra keverjük, hozzáadjuk a sütöport, lisztet, végül a tojások kemény habját Egy tepsit alufóliával kibélelünk, kivajazzunk, az a...
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Könnyű
: a tojásokat egészben felverjük, simára keverjük az 1 bögre porcukorral, majd az olvasztott vajjal is. Adjuk hozzá a tejet, és a sütőporral elkevert réteslisztet. Egy 32 * 24 cm...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű