Hozzávalók a tésztához: 20x30 cm-es tepsihez
- 5 tojás
- 33 dkg kristálycukor (vagy ízlés szerint elég 20 dkg cukor is)
- 8 dkg zsír (szobahőmérsékletű)
- 1 csomag sütőpor
- 2 csomag vaníliás cukor
- 3 dl tej
- 33 dkg sima liszt
- 33 dkg darált dió
- 1 nagyobb citrom reszelt héja
A mázhoz:
- 3 evőkanál tej
- 2 csapott evőkanál cukrozatlan kakaópor
- 14 dkg cukor (vagy ízlés szerint lehet kevesebb is)
- 6 dkg vaj
1. A tojások sárgáját, cukrot zsírt habosra kavarjuk, majd hozzáadjuk a darált diót és a reszelt citromhéjat, jól összekavarjuk.
2. Ezután hozzáadjuk a sütőporral elkevert liszt felét + a tej felét is (ha géppel kavarjuk, akkor most már csak lassú fokozaton).
3. Hozzáadjuk a liszt és tej másik felét is, szépen összekavarjuk a tésztát.
4. Végül óvatosan belekavarjuk a tojások keményre vert habját is.
5. Kivajazott/lisztezett tepsibe simítjuk a masszát, és előmelegített 170 fokos légkeveréses sütőben 25-30 perc alatt megsütjük. (Nálam 20 perc alatt megsült, tehát a sütési idő csak tájékoztató jellegű, hiszen minden sütő más - hagyományos sütőben 190 fokon süssük.)
6. Amikor megsült a sütemény, kiborítjuk egy fa táblára és hűlni hagyjuk.
7. A mázhoz a tejet a cukorral és a kakaóporral simára keverjük, összefőzzük, majd levesszük a tűzről és belekeverjük a vajat is. (Esetleg néhány percre be lehet tenni a hűtőbe, hogy kicsit dermedjen, és ne folyjon le az egész a süteményről.) Majd bevonjuk vele egyenletesen a sütemény tetejét, és kockára szeletelve tálaljuk.
Tipp: én először felszeleteltem a süteményt és utána csorgattam rá a mázat egyenként a süteményszeletekre - esetleg így is lehet, ha valakinek jobban tetszik.
Egyszerű, gyors és nagyon finom sütemény. Mivel zsírral készül, a tésztája nem szárad ki, enyhén szaftos marad - a csokimázzal pedig igazán jó párost alkot.
1tésztát összedolgozni hagyni 1-2órát pihenni hűvös helyre kinyujtani kb 3mm,karikákat kivágni. 2tészta, összedolgozni,ez lágy puha tészta lesz,kinyomo zsákba tenni és rányomni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral jól elkeverjük, majd hozzáadjuk a tojást is, ezt követően a többi hozzávalót is a csokoládé kivételével. Összekavarjuk, majd mikor már szilárd állagú a massza, a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet egy tálba szitáljuk, a közepébe belerakjuk a többi hozzávalót, a szódabikarbónát felfuttatjuk a citromlével, és a masszát jól összegyúrjuk. A tésztát kétfelé osztjuk, az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű