500 g. liszt
200 ml tej
40 g. élesztő
50 g cukor
5 tojás sárgája
60 g olvasztott vaj
csipet só,
citrom héja reszelve,
vaníliás cukor
rumaroma
porcukor
lekvár olaj a sütéshez
A lisztet mély tálba szitáljuk. A tej felét meglangyosítjuk. Belemorzsoljuk az élesztőt, hozzáadjuk a cukrot, s kb.. 15 percig pihentetjük.
A liszt közepébe mélyedést nyomunk. Beleöntjük az élesztős tejet, hozzáadjuk a tojások sárgáját,, a vajat, egy csipet sót, és még annyi tejet, hogy lágy tésztát kapjunk. Hólyagosra (!) kikeverjük, letakarjuk és meleg helyen 30 percig kelesztjük (a tészta legalább kétszeresére dagadjon!).
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtjuk a tésztát, és 5 - 6 cm átmérőjű szaggatóval kiszaggatjuk. A maradék tésztát összegyúrjuk, újra kinyújtjuk és kiszaggatjuk, vagy hosszú csíkokra vágjuk és összesodorjuk.
A kiszaggatott fánkokat kb. 20 percig pihentetjük. Bő olajat forrósítunk, a fánkokat középen kissé benyomjuk, és kis adagokban kisütjük. Az első oldalukat lefedve kb. 3 percig, majd megfordítva, fedő nélkül kb.1 - 2 percig sütjük. Sütőrácsra szedjük, lecsepegtetjük az olajat, majd tálra rakjuk, és megszórjuk porcukorral. Házi baracklekvárral tálaljuk..
Van, aki a kelesztett, kinyújtott tésztát ismét összehajtogatva gyengéden meggyúrja és akár háromszor is így újrakeleszti, mileőtt kiszaggatná a fánkokat
A lisztet egy tálba tesszük, hozzáadjuk a Rámát, a zsírt, 8 dkg porcukrot és elmorzsoljuk őket. Az élesztőt 1 csipet cukorral langyos tejbe felfuttatjuk, és a tésztához öntjük. Tes...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húst megtisztítjuk,jól megmossuk,majd fel rakjuk egy nagyobb lábasban főni.Ha felforrt,leszedjük a habját és még pár percig főzzük.Ezután én leöntöm a vizet róla és új vízben rak...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz