50 dkg teljes kiőrlésű liszt
4,5 dl víz
5 dkg élesztő
5 dkg napraforgómag
5 dkg lenmag
5 dkg élesztő
2 teáskanál só
Belemorzsoljuk az élesztőt a langyos vízbe és alaposan elkeverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a sót és a magvakat, majd elkezdjük összegyűrni a tésztát.
Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, majd 200 fokon sütjük 50 perc alatt ropogósra.
1. lépés: Keverjük össze a hozzávalókat a fenti sorrendben a szalámi és a kókuszzsír kivételével. 2. lépés Forrósítsunk kókuszzsírt egy serpenyőben. Tegyünk középre egy szelet sza...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent összegyúrunk. Az élesztőt nem kell felfuttatni csak morzsoljuk bele a lisztbe. Lágy tésztát kapunk, kicsit ragad. 10 percre, letakarva meleg helyre tesszük, kicsit hadd d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagasztás után kb 4 órát kelt, majd átgyúrtam, kicsit kelt ismét. Ketté osztottam, ismét kelesztettem. Jénaiban sült, hideg sütőben indítva 200 fokon. .)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű