50 dkg teljes kiőrlésű liszt
4,5 dl víz
5 dkg élesztő
5 dkg napraforgómag
5 dkg lenmag
5 dkg élesztő
2 teáskanál só
Belemorzsoljuk az élesztőt a langyos vízbe és alaposan elkeverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a sót és a magvakat, majd elkezdjük összegyűrni a tésztát.
Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, majd 200 fokon sütjük 50 perc alatt ropogósra.
25dkg túró, 1 tojás, 1.5 ek. tejföl, 4 evőkanál zabpehelyliszt vagy zabkorpa, nagy csipet só , 1 fokhagymagerezd, oregánó. Összekeverem 180 fokon 15 percet elősütöm, addig a feltét...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Előmelegített -175fokos- sütőben 40 percig sütöttem. Ekkor kivettem a tepsiből és a rácson pirítottam csak,- kb. 15 percig - hogy kérges legyen a külső része! Isteni!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű