2,5 dl tej,
3 dkg élesztő
50 dkg liszt
5 dkg porcukor
6 tojás sárgája
6 dkg lágy margarin
1 ek rum
Az élesztőt a langyos cukros tejben felfuttatjuk, a liszthez adjuk a többi ozzávalóval együtt .Géppel bedagasztjuk, majd kelesztjük. olajozott nylon zsákon, vagy szilikonos nyújtólapon finomann kinyújtjuk, kiszaggatjuk, letakarva megint kelesztjük egy kicsit. nem túl forró olajban sütjük, első felét fedő alatt, a másikat fedő nélkül, hogy szép szalagos legyen.
Ez nem az a kép. Haha, nem enedi levenni.
A hozzávalókat összegyúrjuk alapossam majd hűtőbe tesszük és reggel átgyurjuk szagatjuk ( nem kötelező egy egész éjjel bet bent hagyni ) és tetejére pici reszelt ssajtot szórhatuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
180 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 25-30 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból fánktésztát készítünk. erősen kidolgozzuk, s utána pihentetjük amíg jól megkel. Az "egérkéket" kávés- vagy evőkanállal forró olajba szaggatjuk, s mindkét oldalon me...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes