60 dkg liszt
1 dl étolaj
3 ek cukor
25 szem szacharin
só
3 dl tej
1 élesztő
kakaó
A hozzávalókat összegyúrom, és ketté választom a tésztát.
Az egyik felébe 1 ek kakaóport gyúrok. (kakaót feloldom tejben)
Mind a 2 tésztát vékonyra kinyújtom, majd egymásra helyezem őket.
Feltekerem hengerbe, szélét megvizezem, hogy összeragadjanak.
1 órát kelesztem.
Előmelegített sütőben megsütöm, félsüléskor kristálycukorral megszórom.
180°
szacharint feloldom vízben
Dagaszt, 45 perc kel. 15 fele osztani, gömbölyíteni. Lehet kilapítani ,feltekerni 10 -15 cm, pihi, sodor 50 -60 cm,hurok, áthúz,egyik szár alul,másik felül,kicsit megtekerni,kört...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hólyagos kelt tésztát dagasztunk. Kb. 30 percig pihentetjük, fél ujjnyi vastagra nyújtjuk, tepsibe fektetjük. Pizza krémet rákenjük, és ízlés szerint megrakjuk, díszítjük. Tetej...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz