50 dkg tönkölyliszt
1 evőkanál olaj
1 vékony szelet margarin
3 dl tej
1 csomag instant élesztő
1 csapott evőkanál só
A tejben felfuttatom az élesztőt, összekeverem az alapanyagokat és kézzel dagasztom.
Kb. 30 percig kelesztem, a tetejét bevagdosom és 170 C°-os sütőben pirosra sütöm.
Jobb lesz a kenyér ha kétszer van kelesztve. Első kelesztés körülbelül 1 óra, a második kelesztést már a sütő formában csinálom.
3x-os adaghoz nagyjából 1 l tej
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Elkészítés A töltelékeket a diós-mákos tekercs töltelékéhez hasonlóan készítsük el, keverjük bele a morzsát, a megtisztított, leforrázott, megszárított mazsolát és a vajat. A cukr...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tejben felfuttatom az élesztőt és összekeverem az alapanyagokat. Három gombócra osztom a tésztát ésKb. 30 percig kelesztem. A káposztát lereszelem, borssal, sóval, köménnyel...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű