- 1700 ml befőttes üveg víz
- 10db kovászolnivaló uborka
- 3 gerezd fokhagyma
- 3 evőkanál só
- szemesbors (fekete)
- kapor (friss)
- 1 szelet kenyér
Az uborkákat jól lemossuk és szivaccsal ledörzsöljük róluk a szúrós szőröket. Levágjuk a végüket majd négybe bevágdossuk de úgy hogy ne essen szét. A befőttes üveg aljára szórjuk a sót és a borsot, majd függőlegesen beleállítjuk az uborkákat ( így nem úsznak), közéjük helyezzük a a fokhagymát és a kaprot. Forró vízzel felöntjük az üveget majd a kenyérrel betömjük a nyílást. Érdemes befedni kisebb edénnyel, illetve alá tányért rakni, mert folyik. Fontos, hogy meleg napos helyre rakjuk 3-4 napig.
Aki nem szereti hogy túl puha az uborka, az hamarabb vegye ki!
Tárolni csak a levével lehet, hűtőben!
A kovászos uborka megromlik ha hideg időben érik.
Megfőzni a céklát, megpucolni, krumplinyomón átnyomni, üvegekbe rakjuk, ráöntjük a forrásban lévő levet és száraz dunsztba tesszük. Tormával is ízesítjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
10 literes vödörben készül. Ami van ( még ha pár szem is), megy bele uborka, paprika, hagyma, karfiol, apró dinnye, zöld paradicsom....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat elkeverjük,míg a cukor és só felolvad.Utána beletesszük az ecetet /habzik,majd letisztul. Az üvegbe rakunk uborkát,paprikát,hagymát,káposztát stb. Bármit amit sava...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű