50 dkg liszt, 1 sütőpor, 1 vaj, 1 tejföl, 1 tojás sárga, citromhéj (pici leve az almára v meggyre!), őrölt mogyoró, v dió, vaníliás cukor (2 db) , fehéj.
A tésztát elfelezzük 2 részre, kinyújtjuk, megszórjuk őrölt mogyoróval, rátesszük az egyik felére az almát, másik felére meggyet. Meglocsolom citromlével, fehéjjal, vaniliás cukorral. Megint megszórni mogyoróval, majd rátenni a tészta másik felét! A tetejét megszurkálni villával! Én "umlufton" sütöm 150 fokon, majd egy idő után megnézni, és tovább sütni alul-felül sütéssel! A teteje szép piros lesz és máris kész!
1. A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét és a cukor felét kemény habbá verjük. A sárgáját, a vizet és a cukor másik felét krémesre keverjük. A fehérjehabhoz hozzáadjuk a sárgája-...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A töltleéket készítjük el: a mákot egy edénybe tesszük, ráöntjük a tejet és lassú tűzön, kevergetve felfőzzük. Amikor a tej kezd elfogyni, sűrű a massza, akkor elvesszük a tűzhelyr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű