1 kg liszt,1 púzott evőkanál só,ízlés szerint frissen őrölt bors,50 dkg darált töpörtyű,5 dkg élesztő,1 dl tej,kevés cukor,4 tojássárgája,4 dl tejföl,10 dkg zsír.
A lisztet összegyúrjuk a sóval,borssal,darált töpörtyűvel,zsírral,a tejben megfuttatott élesztővel,a tojások sárgájával,és a tejföllel.
Másfél órát kelesszük,majd vékonyra nyújtjuk,és megkenjük kevés puha zsírral.Feltekerjük,ismét nyújtjuk,de már nem vékonyra,hanem kb 3 cm vastagságú lappá nyújtjuk.Tetejét bekockázzuk és kiszaggatjuk,majd kezünkkel kicsit formázunk rajta.Pihentetjük egy picit,majd tojásfehérjével megkenjük a tetejét.
Végül előmelegített sütőben 200 fokon kb 25 percig sütjük.
A vizet felforralom az olajjal ha forró hozzá rakom a lisztet ,akkor jó ha elválik az edény falától,és rezgősé nem válik.Hideg edénybe rakom pár percet várok és egyesével robotgép...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat összegyúrjuk pogácsa keménységű tésztát kapunk. Kinyújtjuk tojással kenjük, reszelt sajtot szórunk rá. Pizzavágóval elszeleteljük 200 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Nehéz
A margarin 1/3 részét és 10 dkg sajtot félreteszünk, a többi hozzávalóból tésztát dagasztunk. 2* kisodorni a tésztát, a félretett margarinnal megkenni, a reszelt sajttal megszórni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű