1 gerezd fokhagyma
1 ek friss petrezselyem
1/2 rúd vaj
1 tojás
1 ek víz
1/4 csésze liszt
1/2 csésze zsemlemorzsa
4 bőr nélküli, kicsontozott csirkemell
só és bors
1 ek vaj
1 ek étolaj
Egy kis tálkában keverjük össze a felaprított zöldhagymát, petrezselymet és fokhagymát. A hideg vajat vágjuk négyfelé. Készítsünk elő három tányért, az egyikben keverjük el a tojást és a vizet, a másikba tegyük a lisztet, a harmadikba pedig szórjuk a zsemlemorzsát. A csirkemelleket klopfoljuk kissé laposra, szórjuk meg sóval, borssal, majd osszuk el rajta a korábban elkészített és félretett hagymás keveréket. A vajrudakat tegyük rá és óvatosan tekerjük fel a húst. (Úgy csináljuk, hogy később a vaj ne tudjon kifolyni belőle.) Ha szükséges, hústűvel rögzítsük. Ezt követően panírozzuk be, először fogassuk meg a tekercseket a lisztben, majd a tojásos tányérban, végül a zsemlemorzsában. Hogy jó vastag legyen a bundája, másodjára is forgassuk bele a tojásba és a zsemlemorzsába. Néhány órára tegyük hűtőbe, majd egy kis vajat olvasszunk meg egy serpenyőben. Adjuk hozzá az olajat, majd ha forróvá válik, helyezzük bele a tekercseket. Süssük addig, amíg kissé barna nem lesz mindkét oldaluk. Ekkor tegyük át őket egy tepsibe és süssük nagyjából 15-20 percen keresztül, míg a hús jól át nem sül. Rizibizivel vagy sült krumplival és salátával tálaljuk
A hagymat uvegesre paroltam. Adtam hozza keves vizet, es fuszereztem, so,bors,piros paprika,vegeta. Hozzaadtam a levesben fott csirkehust, amit feldaraboltam. Par percig egyutt...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
A csirke húst le tisztítom, alaposan megmosom, és húsvágó deszkán, apróra össze vágom, egy lábasba öntöm az olajat, és a hagymát apró kockára vágva bele rakom, megdinsztelem, majd...
Elkészítési idő: 50-perc Nehézség: Közepes