45 dkg liszt
15 dkg sertészsír
2 tojás
1 teáskanál szódabikarbóna
1 citrom leve
2 dkg kakaó-el is maradhat
A szódabikarbónát felfuttatjuk a citromlével, majd a többi hozzávalóval együtt laza tésztát gyúrunk. Húsdarálóra szerelhető formával, vagy puhább tészta esetén nyomózsákkal tetszőleges mintájú és hosszúságú tésztacsíkokat vágunk, és sütőpapírral bélelt tepsibe egymástól kis távolságra helyezzük. 180 fokos sütőben 13 perc alatt megsütjük. Díszítésnek egyik végét olvasztott fehér csokoládéba is belemárthatjuk.
A darált diót keverd össze a liszttel. A tojásfehérjéből a sóval és a cukorral verj kemény habot. Keverd a habhoz a lisztes keveréket. Egy tepsit bélelj ki papírral és kend ki olaj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krémet készítettem el. A zselatint elkevertem a nyírfacukorral, vaníliával. A tejet, tejszínt felforraltam, majd hozzákevertem a zselatinos cukrot, levettem a tűzhelyről...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes alapanyagot jó alaposan kidolgozzuk, majd egy szilikon formába (18x18) tesszük. 180 fokon légkeverésen kb 20-30 perc alatt megsütjük (tűpróba).
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű