Forraljunk fel 3 liter vizet, majd hagyjuk kihűlni. Max. 38 fokos legyen, hogy ne pusztuljanak el az élesztőgombák. Oldjunk fel benne 10 evőkanál cukrot, és 10 gramm szárított élesztőt. Vigyázat, a folyadék mennyisége szinte kétszeresére fog nőni, ezért mindenképp egy 3 literesnél nagyobb edényt használjunk!
Miután beletettük az élesztőt a felmelegített vízbe, hagyjuk 6-10 órán keresztül állni, időközönként kavargassuk meg. Ha reggel fogunk neki elkészíteni az élesztős oldatot, akkor este, amikor már nincs olyan meleg odakint, akár alkalmazhatjuk is.
Öntsünk egy vödörbe 7 liter vizet, majd adjuk hozzá a 3 liter élesztős oldatot, és öntözzük meg az uborka, és paradicsom töveket. Bármelyik zöldségre alkalmazhatjuk, hiszen nagyon jó hatása van.
Milyen gyakran használjuk?
Az uborka esetében 12 naponta, a paradicsom és a többi zöldségek esetében 15 naponta ismételjük meg a műveletet. Mielőtt az élesztős levet használnánk, öntözzük meg alaposan tiszta vízzel a növényeinket.
Az élesztős lé elősegíti a termés és a levél fejlődését, és megakadályozza a gombásodás kialakulását. Az élesztőgombák megakadályozzák más kártékony gombák megtelepedését. A hatás 3-4 nap múlva érzékelhető lesz, a növény levelei szép, élénkzöld színűek lesznek, és sokkal jobban fog fejlődni, a termése is szebb lesz.
FONTOS! Ezt a módszert mindenképp naplemente után alkalmazzuk, semmiképp se tűző napon.
A tejet a vízzel felforrósítjuk, majd beletesszük a többi hozzávalót és kb. 5-6 perc alatt puhára főzzük. Bármilyen gyümölccsel elkészíthető vagy anélkül is. Egyszerű, gyors, táplá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz és nedves összetevőket külön-külön összekeverjük. Végül összeöntjük, robotgéppel kikeverjük és sűrű, masszát kapunk. 180 fokon, légkeverésen, 15-20 percig sütjük. 20 percn...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű