8 tojás
25 dkg cukor
3 teáskanál vaníliaaroma
15 dkg margarin
10 evőkanál liszt
1 l tej
A tojások fehérjéből kemény habot verünk.
A tojássárgáját a cukorral és a vaníliával kikavarjuk, majd a margarint is hozzáadjuk. A lisztet is beledolgozzuk és keverés közben szép lassan hozzácsorgatjuk a tejet.
Ezután a tojáshabot óvatosan hozzákavarjuk (spatulával óvatosan beleforgatjuk a tojáshabot).
Kivajazott tepsibe öntjük a masszát. 220 fokon sütjük 15 percig, majd 160 fokon további 60 percen át sütjük.
Hagyjuk kihűlni, majd a tetejét megszórjuk porcukorral. Csak ekkor szeleteljük fel.
A sütemény 3 rétegűvé válik sütés után, vagyis a felső és az alsó réteg megsül, a középső réteg krémes marad.
1. Az almát meghámozzuk, finomra reszeljük, majd összekeverjük a zabpehellyel, mézzel, kakaóporral. 2. Kis golyókat formázunk, melyeket kókuszreszelékben megforgatunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Diót aprítógépben dióvajjá őröltem, majd szintén aprítógépbe raktam répát, amit édesítettem és Szafi Fitt mézeskalács fűszerkeverékkel tettem még hozzá őrölt gyömbért és kevés citr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc / lap Nehézség: Könnyű