50 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 2,5 dl tej, 2 ek cukor, 1 tojás, 10 dkg margarin, csipet só, kenéshez tojás, fahéjas cukor v. cukros kakaó v. kókusz v. cukros dió, kb. 20 db WC papírguriga, alufólia
1. A langyos cukros tejben megfuttatjuk az élesztőt, majd hozzáadjuk a liszthez, sóhoz és tojáshoz. Végül az olvasztott margarint is hozzáadjuk és jól összegyúrjuk. Hagyjuk megkelni.
2. Míg a tésztánk kel, bevonjuk a WC papírgurigánkat alufóliával.
3. Ha a tészta kész, kinyújtjuk és hosszú csíkokra vágjuk.
4. Az alufóliázott gurigákat bekenjük olajjal, hogy könnyen lecsússzon róla a tészta, ha megsült.
5. Rátekerjük a gurigákra a tésztát és alaposan szétnyomkodjuk, hogy összeragadjanak a tésztacsíkok.
6. Alaposan bekenjük tojással és belenyomkodjuk a fahéjas cukorba. (Nagyon bele kell nyomkodni, különben sütés után lepotyog róla a cukor.)
7. Előmelegített sütőben készre sütjük. Miután kivettük lehúzzuk a kalácsokat a gurigákról és máris tálalhatjuk.
Mire fel nem lehet használni a WC gurigákat ? :)
Ezeket összekeverve, nokedli szerű tésztát kapunk amit kicsit pihentetünk, hogy a búzadara felvegye a nedvességet. Muffin papírsütőbe adagoljuk a tésztát, 200 C-on megsütjük. Utá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk és apró kifliket formázunk vagy kiszaggatjuk. Előmelegített sütőben sütjük. Ha kisült, van.cukros porcukorba hempergetjük még melegen.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához valókat összegyúrom, majd 3 egyenlő részre osztva, cipó alakúra formálom. Kinyújtom téglalap alakúra mind a hármat. Sütőpapírra, sütőlapra vagy tepsi hátoldalára helyez...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes