18 db-hoz
tészta...
50 dkg liszt
1 db tojás
8 dkg margarin(olvasztott)
kb 2 dl langyos tej
(amennyit a tészta felvesz)
2 dkg élesztő
1 tk cukor
1 csipet só
töltelék...
20 dkg darált dió
2 ek porcukor
0,5 citrom leve és héja
0,5 narancs reszelt héja
1 kk őrölt fahéj
3 dkg olvasztott vaj
kenéshez 1db tojás
szóráshoz /darált dió,mák,pisztácia
Egy nagy tálba átszitáljuk a lisztet, közepébe kis mélyedést vájunk ide morzsoljuk az élesztőt, majd 1 dl langyos tejben elkeverjük a cukrot- a tojást és az élesztőre öntve várjuk hogy felhabosodjon a kovász.
Elkeverjük a kovászt, olvasztott vajat és sót vegyítünk a tésztához és alaposan kidolgozzuk. Nekem még kb 1 dl langyos tejet felvett(függ a liszt sikér tartalmától mennyi folyadék kell)
Nejlonnal letakarva meleg helyen duplájára kelesztjük(kb 20 perc)
Tölteléket a hozzávalókból összeállítjuk.
Sütőt előmelegítjük 180 fokra, tepsit sütőpapírral béleljük.
A dundira kelt puha tésztát gyúrótáblára borítjuk és a felesleges gázbuborékokat kidolgozva belőle jól átgyúrjuk(szellőztetjük)
Enyhén lisztezett felületen nagy téglalappá nyújtjuk és lekenjük az olvasztott vajjal, erre szójuk egyenletesen a diós-citrusos tölteléket. Hosszanti irányú képzeletbeli felezővonalhoz mindkét irányból feltekerjük diós tésztánkat és bő ujjnyi szeletekre vágjuk(nálam 18 db)
Sütőpapíros lemezre téve felvert tojással lekenjük és darált dióval/mákkal/pisztáciával... hintjük. 15 percnyi pihenő után forró sütőbe tolva 10-15 perc alatt aranybarnára sütjük.
Remekül illik a forró kakaó mellé, vagy desszert gyanánt egy kis vanília sodót is el tudok mellé képzelni ;)
Kötényeket felkötni! Alkotásra fel :)
A krémsajthoz add hozzá a vajat és a cukrot, és robotgéppel keverd habosra. Szitáld bele a lisztet, dobd bele a csipetnyi sót, majd alaposan gyúrd össze a tésztát, és válaszd kétfe...
Elkészítési idő: 140 perc Nehézség: Közepes
akinek van esetleg iró vagy savó.. ezekhez teszem az előző este elkészített kovászt... alaposan kidagasztom...szép síma felületű legyen... 40 percig kelesztem... átmozgatom egy k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyos vízben, a cukorral felfuttatni az élesztőt,. Rá az átszitált liszt és dagasztani,só.. Ha összeállt a tészta,hozzáadni a langyos margarint. Kicsit átgyúrni és keleszten...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz