Családireceptkönyv.hu

Diós "iker csigák"


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


18 db-hoz

tészta...
50 dkg liszt
1 db tojás
8 dkg margarin(olvasztott)
kb 2 dl langyos tej
(amennyit a tészta felvesz)
2 dkg élesztő
1 tk cukor
1 csipet só

töltelék...
20 dkg darált dió
2 ek porcukor
0,5 citrom leve és héja
0,5 narancs reszelt héja
1 kk őrölt fahéj
3 dkg olvasztott vaj

kenéshez 1db tojás
szóráshoz /darált dió,mák,pisztácia

Elkészítés:


Egy nagy tálba átszitáljuk a lisztet, közepébe kis mélyedést vájunk ide morzsoljuk az élesztőt, majd 1 dl langyos tejben elkeverjük a cukrot- a tojást és az élesztőre öntve várjuk hogy felhabosodjon a kovász.
Elkeverjük a kovászt, olvasztott vajat és sót vegyítünk a tésztához és alaposan kidolgozzuk. Nekem még kb 1 dl langyos tejet felvett(függ a liszt sikér tartalmától mennyi folyadék kell)
Nejlonnal letakarva meleg helyen duplájára kelesztjük(kb 20 perc)
Tölteléket a hozzávalókból összeállítjuk.
Sütőt előmelegítjük 180 fokra, tepsit sütőpapírral béleljük.
A dundira kelt puha tésztát gyúrótáblára borítjuk és a felesleges gázbuborékokat kidolgozva belőle jól átgyúrjuk(szellőztetjük)
Enyhén lisztezett felületen nagy téglalappá nyújtjuk és lekenjük az olvasztott vajjal, erre szójuk egyenletesen a diós-citrusos tölteléket. Hosszanti irányú képzeletbeli felezővonalhoz mindkét irányból feltekerjük diós tésztánkat és bő ujjnyi szeletekre vágjuk(nálam 18 db)
Sütőpapíros lemezre téve felvert tojással lekenjük és darált dióval/mákkal/pisztáciával... hintjük. 15 percnyi pihenő után forró sütőbe tolva 10-15 perc alatt aranybarnára sütjük.
Remekül illik a forró kakaó mellé, vagy desszert gyanánt egy kis vanília sodót is el tudok mellé képzelni ;)
Kötényeket felkötni! Alkotásra fel :)

Diós "iker csigák"

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Péksütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Erika
Az én kenyerem (Sütőm titka Ronika)
Az én kenyerem (Sütőm titka Ronika)

Kelesztőtálban állítottam össze,majd beraktam a dagasztó gépbe 20 percre. Lehet ezt kézzel is. Akkor jó,amikor szép fényes ,rugalmas ,nem ragad és egy gombócban van. Az ujjad belen...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Kakaós rugelach
Kakaós rugelach

A krémsajthoz add hozzá a vajat és a cukrot, és robotgéppel keverd habosra. Szitáld bele a lisztet, dobd bele a csipetnyi sót, majd alaposan gyúrd össze a tésztát, és válaszd kétfe...

Elkészítési idő: 140 perc
Nehézség: Közepes
share
Avatar
Írta: Anikó
296. Alaptészta /zsemle,bagett,stb/.
296. Alaptészta /zsemle,bagett,stb/.

Élesztő futtatni. Víz,olaj,liszt,só összedolgozni az élesztővel.Dagasztani,puha rugalmas tészta.Tál alját kiolajozni,a tésztát 40-50 percig keleszteni.Alaposan átgyúrni,formázni.2...

Elkészítési idő:
Nehézség: Nehéz
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk