Családireceptkönyv.hu

Diós "iker csigák"


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


18 db-hoz

tészta...
50 dkg liszt
1 db tojás
8 dkg margarin(olvasztott)
kb 2 dl langyos tej
(amennyit a tészta felvesz)
2 dkg élesztő
1 tk cukor
1 csipet só

töltelék...
20 dkg darált dió
2 ek porcukor
0,5 citrom leve és héja
0,5 narancs reszelt héja
1 kk őrölt fahéj
3 dkg olvasztott vaj

kenéshez 1db tojás
szóráshoz /darált dió,mák,pisztácia

Elkészítés:


Egy nagy tálba átszitáljuk a lisztet, közepébe kis mélyedést vájunk ide morzsoljuk az élesztőt, majd 1 dl langyos tejben elkeverjük a cukrot- a tojást és az élesztőre öntve várjuk hogy felhabosodjon a kovász.
Elkeverjük a kovászt, olvasztott vajat és sót vegyítünk a tésztához és alaposan kidolgozzuk. Nekem még kb 1 dl langyos tejet felvett(függ a liszt sikér tartalmától mennyi folyadék kell)
Nejlonnal letakarva meleg helyen duplájára kelesztjük(kb 20 perc)
Tölteléket a hozzávalókból összeállítjuk.
Sütőt előmelegítjük 180 fokra, tepsit sütőpapírral béleljük.
A dundira kelt puha tésztát gyúrótáblára borítjuk és a felesleges gázbuborékokat kidolgozva belőle jól átgyúrjuk(szellőztetjük)
Enyhén lisztezett felületen nagy téglalappá nyújtjuk és lekenjük az olvasztott vajjal, erre szójuk egyenletesen a diós-citrusos tölteléket. Hosszanti irányú képzeletbeli felezővonalhoz mindkét irányból feltekerjük diós tésztánkat és bő ujjnyi szeletekre vágjuk(nálam 18 db)
Sütőpapíros lemezre téve felvert tojással lekenjük és darált dióval/mákkal/pisztáciával... hintjük. 15 percnyi pihenő után forró sütőbe tolva 10-15 perc alatt aranybarnára sütjük.
Remekül illik a forró kakaó mellé, vagy desszert gyanánt egy kis vanília sodót is el tudok mellé képzelni ;)
Kötényeket felkötni! Alkotásra fel :)

Diós "iker csigák"

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Péksütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Kakaós rugelach
Kakaós rugelach

A krémsajthoz add hozzá a vajat és a cukrot, és robotgéppel keverd habosra. Szitáld bele a lisztet, dobd bele a csipetnyi sót, majd alaposan gyúrd össze a tésztát, és válaszd kétfe...

Elkészítési idő: 140 perc
Nehézség: Közepes
share
Avatar
Írta: Angéla
Gyorskovászos kenyér
Gyorskovászos kenyér

akinek van esetleg iró vagy savó.. ezekhez teszem az előző este elkészített kovászt... alaposan kidagasztom...szép síma felületű legyen... 40 percig kelesztem... átmozgatom egy k...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Anikó
366. Vizes zsemle  8-10 db
366. Vizes zsemle 8-10 db

Langyos vízben, a cukorral felfuttatni az élesztőt,. Rá az átszitált liszt és dagasztani,só.. Ha összeállt a tészta,hozzáadni a langyos margarint. Kicsit átgyúrni és keleszten...

Elkészítési idő:
Nehézség: Nehéz
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk