50 dkg liszt
3 dl langyos tej
1,5 dl étolaj picit langyosan
3 dkg élesztő
pici só
2 ek. cukor
25 dkg sütésálló lekvár (nekem vegyes)
pici olaj a kenéshez, porcukor
pici vaj,
A tejet picit langyosítom, az olaj se legyen hideg. A tészta hozzávalóit jól összegyúrom, ha kell egy pici lisztet még szórok rá. Lefedve hagyom háromnegyed órát kelni. Deszkát jól kilisztezem, kinyújtom a tésztát és nagyobb téglalapokat vágok, mindegyikbe helyezek középre lekvárt. Feltekerem a végeit jól benyomkodva a tésztát, hogy ne folyjon ki a lekvár sütés közben, a tepsit jól kivajazom, ráhelyezem a buktákat szorosan egymáshoz. Tetejét olajjal vagy zsírral bekenem. Előmelegített sütőben 190 fokon kb. 20 perc alatt készre sütöm. Tálaláskor porcukorral hintem. Nálunk a picik nem szeretik a porcukrot a sütiken.
1. Az átszitált liszthez hozzáadom a réteslisztet, cukrot, sót, szárított élesztőt és összekeverem. 2. A tejet és tejfölt meglangyosítom, hozzáadom a liszthez, valamint az olajat...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű
A kefirt keverjük össze a szódabikarbónával, adjuk hozzá a tojást és a növényi olajat. A lisztet állandó keverés mellett apránként adjuk hozzá a masszához. Addig gyúrjuk, míg egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű