Tészta
300 g Glutenix Alfa-Mix liszt
200 g Rama margarin
só
70-100 g sajt
20 g élesztő /kicsi tejben,porcukorral/
70 g tejföl
Tetejére
tojás
sajt
Előkészítés
Az élesztőt felfuttatjuk.
Egy közepes méretű tálba kimérjük a lisztet, majd megsózzuk. Belemérjük a tejfölt. Megmelegítjük a margarint majd ezt is bele tesszük a tálba. Végül hozzáöntjük az élesztőt, összedolgozzuk.
Lisztes deszkán kinyújtjuk, néhányszor hajtogatjuk. Kiszaggatjuk, tepsire tesszük (én sütőpapírt használtam), tetejére tojás és sajt.
Végül betesszük a sütőbe! :) Ha megsült kivesszük és megesszük! :)
Tálalás
Kb. 30-40 db lesz belőle.
Javaslatok, alternatív elkészítés
Nem kell keleszteni!
Én 200°C-on sütöttem.
A hozzávalókat a szokásos sorrendben beletesszük a kenyérsütőbe, és normál kenyér programon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a tölteléket készítsd el, hogy legyen ideje kihűlni. Az almákat hámozd meg, vágd apróra. Keverd össze a vízzle, citromlével, add hozzá az édesítőt és a fahéjat. Alacsony lá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát gépben dagasztatom, 20 percig. Ügyelek rá, hogy nehogy túlmelegedjen, ha szükséges nyitott tetővel dolgoztatom. Mikor kész, kissé átgyúrom, akkor jó, ha rugalmas, kissé v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű