Hozzávalók:
- 100 gr cukkini (pucolva, reszelve)
- 120 gr sárgarépa (pucolva, reszelve
- 100 gr laktózmentes reszelt trappsita sajt
- csipet őrölt bors
A cukkinit és a sárgarépát meghámoztam és nagylyukú reszelőn lereszeltem, a sajtos szintén. Az egészet összekevertem, borsoztam, megint összekevertem. Egy tepsit kibéleltem sütőpapírral és kis halmokat rakosgattam rá.Majd 170 fokos sütőben kb. 15 perc alatt megsütöttem.
A hozzávalókat összegyúrjuk, és tenyerünkkel diónyi méretűre formázzuk. Bő, forró olajban kisütjük! Frissen, tálaljuk!! PANÍROZNI NEM KELL!!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kölest háromszoros mennyiségű sós vízben megfőzzük. Az apróra vágott hagymát a felhevített olajon üvegesre pároljuk, megszórjuk a pirospaprikával kevés sóval és összekevrjük a k...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Közepes
Turmixolj össze minden összetevőt, vagy a tojásokat törd össze villával, és utána keverd hozzá a ricottát, valamint a fűszereket. Jól lehet fűszerezni, mert a ricotta maga édeskés,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű