300 ml tej
6 tojássárgája
150 g cukor
30 g keményítő
250 g vaj
100 g csokoládé
a tojások sárgáját a cukorral kikavarjuk, a tejet meglangyosítjuk és hozzáöntjük. Simára kavarjuk, beletesszük a keményítőt és lassú tűzön addig főzzük, amíg krémes állagúvá válik. A csokoládét darabokra tördeljük és a még forró krémhez kavarjuk, egy teáskanál vajjal együtt. Mikor a csokoládé felolvadt, fóliával letakarjuk és hagyjuk kihűlni.
A vajat habosra keverjük és a krémet lassan hozzákanalazzuk.
A tésztához a tojások fehérjét habbá verjük, majd hűtőbe rakjuk felhasználásig! A 3 tojássárgát habosra keverjük a nagyon puha margarinnal, hozzáadjuk a porcukrot, belereszeljük a...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojásokhoz adom a cukrot és habosra keverem.hozzáadom a forró vizet, pár perc keverés utána fakanállal belekeverem a lisztet. 150 fokon kb 20 perc,TŰPRÓBA. kiborítom a piskótát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű