8 db. csirkemáj ,5 ek. liszt ,1 tojás,1 gerezd fokhagyma ,1 kis fej hagyma ,só ,bors , majoranna , petrezselyem
A májat megtisztogatjuk az epétől a hártyáktól és apróra daraboljuk. a hagymát nagyon apróra vágjuk , vagy lereszeljük , a fokhagymát áttörjük .A hozzávalókat 1 kis tálba rakjuk , beleütünk 1 tojást , 1 kis csokor petrezselymet , ízlés szerint sót , borsot , majorannát .Alaposan összekeverjük és hűtőbe tesszük felhasználásig. Az elkészült levest átszűrjük kiveszünk belőle 1 liternyit és forrás közben mokkás kanállal beleszaggatjuk a galuskákat. Akkor kész ha a leves felszinére feljön ,ilyenkor elzárjuk és lefedjük .
Nem csak húslevesbe főzhetünk májgaluskát ,lehet borsó levest és zöldség levest is készíteni vele.
Robotgéppel a cukrot és a tojássárgát fehéredésig keverem, majd hozzákeverem a kakaóport. A tejhez tördelem a csokoládét és gőz felett elkezdem melegíteni, hozzáöntöm a tojásos kev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát meghámozzuk, kockára vágjuk és sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük és összetörjük, mintha pürét készítenénk. Langyosra hűtjük és hozzáadjuk a vajat, majd a tojásokat,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű