2 bögre liszt , 1 bögre cukor , 1 bögre tej , fél bögre olaj , 1 tojás , 1 sütőpor
A lisztet a sütőporral elkeverjük. A tojást habosra keverjük a cukorral , majd beleöntjük a tejet és az olajat , jól elkeverjük és az egészet beleöntjük a lisztbe mellyel ismét alaposan eldolgozzuk. A muffin formákba belerakjuk a muffin papírokat és kétharmadig belekanalazzuk a tésztát . Lehet belerakosgatni csokidarabkákat , diót , vagy egyéb darabos lekvárt . Megsütjük , 180-200 fokon kb. 15-20 perc ( tűpróba ) nem legkeverésen . Szépen feljönnek az elkészült muffinok .
A tojássárgákat a cukorral, a citrom levével 15 percig lehetőleg robotgéppel keverjük. Majd hozzáadjuk a 4 kanál forró vizet, amivel további 10 percig keverjük. Ezután lassú keveré...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tészta: A hozzávalókat összedolgozzuk, kicsit kelesztjük, majd belesodorjuk a gáztepsi aljába és lekvárt kenünk rá.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral habosra keverjük, egyenként hozzáadjuk az 5 tojás sárgáját, tovább keverjük, hozzáadjuk a lisztet a sót, a fahéjat, a reszelt citromhéjat és jól eldolgozzuk. A m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű