4 kg paprika
2 kg paradicsom
1 ek só
1 teáskanál szalicil (csapott)
Előkészítünk kb. 15-20 db 300 ml körüli befőttes üveget, melyeket kimosunk, és szárazra törlünk. Fontos, hogy jól zárjon a tető!
A paradicsomokat forró vízbe dobjuk egy fél percre, hogy könnyen le tudjuk húzni a héját, majd nagyobb darabokra vágjuk. A paprikákat felszeleteljük.
Egy nagyobb edénybe odatesszük a paradicsomot főni. Amikor levet enged, beletesszük a felszeletelt paprikákat és a sót, majd kb. 10 percig főzzük. 10 perc elteltével keverünk bele 1 csapott tk szalicilt.
Végül üvegekbe adagoljuk, és a tetőkkel szorosan lezárjuk azokat.
Száraz dunsztba helyezzük, amíg ki nem hűlnek. Ez általában 1-2 nap.
Sárgarépát megpucoltam karikára vágtam,annyi vizet öntöttem rá ,hogy ellepje éppen,beletettem a gyömbért,ciromhéját reszeltem bele,utána megpucoltam a citromot a fehér héjától, öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
4 úveg lesz belőle
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Az epret darabolva, de egészben is felteheted a tűzre, ahogy jól esik. Kb. 1 órán keresztül főzd, néha keverd meg. Ha egészben raktad fel az epret, akkor kézi botmixerrel törd öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű