500 g sertés darált hús (sovány),1.5 fej vöröshagyma,3 gerezd fokhagyma,2 db tojás (közepes, "M"-es méretű),2 db zsemle (szikkadt)
só,fekete bors (őrölt), fűszerpaprika
A beforgatáshoz:: zsemlemorzsa
A sütéshez: étolaj
Olajon megdinszteljük az apró kockára vágott vöröshagymát.Ha egy kicsit kihűlt, akkor hozzáadjuk a darált húshoz, rányomjuk a fokhagymát, ráütjük a tojásokat is. A szikkadt zsemléket vízbe - esetleg tejbe - áztatjuk jó alaposan.Beletesszük a beáztatott és jól kifacsart zsemléket is a darált húsba. Fűszerezzük sóval, borssal és pirospaprikával és alaposan kigyúrjuk. Ha túl lágy lenne a massza, akkor kevés zsemlemorzsát adjunk hozzá.ízes kézzel golyókat formázunk belőle (én a pingpong labda nagyságúakat szeretem). A kész fasírtokat kevés zsemlemorzsában forgassuk meg. Végül nem túl forró olajban süssük ki.
A kiflit felkarikázzuk. A tejet felforraljuk a cukorral, mézzel, vaníliával. Ezzel leforrázzuk a kiflit, majd rátesszük a vajat, végül pedig megszórjuk a mákkal.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót egy tálba rakom és meg gyúrom tésztának. Eléggé lágy tésztát kapunk. Én el osztottam 4 fele, bele raktam zacskókba és kb 2-3 órára hűtőbe raktam össze érni. Ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
baconbe tekert sertésfilé A sertésfilét őrölt borssal fűszerezzük. Baconszalonnát egymás mellé fektetjük úgy, hogy a szélei takarják egymást, ráfektetjük a sertésfilé...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes