1/2 kg túró, 1 l tej, 1 tojás, 10-15 dkg margarin,1 mokkáskanál szódabikarbóna, só ízlés szerint
1. A túrót összetörjük, ráöntjük a tejet és lassan el kezdjük főzni. Kb. 30 perc főzés után leszűrjük, (leve salátákhoz felhasználható) majd hozzákeverjük a tojást, margarint és a szódabikarbónát.
2. Ismét a tűzre tesszük és addig főzzük, amíg el nem kezd nyúlni. Ízlés szerinti formákba adagoljuk és hagyjuk kihűlni. Még melegen, tetszés szerint ízesíthetjük fokhagymával, köménnyel, paprikával, zöld fűszerekkel, dióval.
3. Egy egész éjszakát hagyjuk hűlni. A kihűlt sajtokat felszeletelve kínáljuk.
Édes kovásszal készült túrógombóc. 50 dkg túró /legjobb a házi/, 3 db tojás, 3 ek. zsemlemorzsa, 3 ek. búzadara, 1 ek. cukor, és 2 ek. kovász.. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A karfiolt aprítógépben egészen apró morzsára daráljuk. Az összes többi hozzávalóval összegyúrjuk. A masszát nedves kézzel belenyomkodjuk a pizzasütő tepsibe. 20 percre betessz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Csokit a vajjal együtt mikróban megolvasztjuk, habverővel simára keverjük, beleöntjük a hideg tejszínt. Csak keveset stabad keverni mert különben bemattul.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű