70dkg liszt, 30dkg cukor, fél kocka margarin, 1 púpos tk szódabikarbóna, 4 ek méz, 4 tojás sárgája, 1cs. mézeskalácsfűszer kevés tej az összeállításhoz
A mézet és a margarint fölolvasztjuk (mikróban szoktam) a többi hozzávalóval egy tálban összegyúrjuk - a tejből csak a végén adunk hozzá, épp csak annyit, hogy gyúrható legyen (ha túl lágyra sikerül, laposak lesznek a puszedlik!) Diónyi golyókat formázunk, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük (ne túl közel egymáshoz!) forró sütőben sütjük. Olvasztott csokival, porcukorral kikevert tojásfehérjével lehet díszíteni
Tészta: Az élesztőt a tejben felfuttatjuk, összedolgozzuk, megkelesztjük, majd 4 felé osztjuk és egyenként töltjük. Töltelék: Gőz felett felverni. Majd belekeverünk 10 dkg kóku...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy érett banánt összetörünk és hozzáadunk 4 EK zabpelyhet (apóoszeműt), 10 percig állni hagyjuk majd kis kekszeket formálunk belőlük és előmelegített sütőben 180 fokon 15 perc ala...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összedolgozzuk, majd golyókat formálunk, és beleforgatjuk a kókuszreszelékbe, színes cukorkákba.
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű