250 g margarin/vaj
350 g liszt
175 g tejföl
1 csipet só
A lisztet a zsiradékkal összemorzsolom, majd hozzáadom a sót, és a tejföllel összeállítom a tésztát. Hűtőbe teszem, másnap vékonyra kinyújtom. Kockákra vágom, megtöltöm, majd összehajtom.
190 fokon 20 perc alatt készen van, így mondta nagymama. De figyelni kell!
A lisztet nagy tálba szitáljuk. Összemorzsoljuk a hideg vajjal, és gyors mozdulatokkal belegyúrjuk a cukrot, valamint a citromhéjat. (Nem szabad sokáig gyúrni, mert akkor a sütemén...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
az egészet összekeverni -gyurni, kisodori szaggati és 200 c foko kb 10 perc sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet egy tálba szitáljuk, a közepébe belerakjuk a többi hozzávalót, a szódabikarbónát felfuttatjuk a citromlével, és a masszát jól összegyúrjuk. A tésztát kétfelé osztjuk, az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű