4 tojás
15 dkg margarin
3 dkg élesztő
30 dkg liszt
75 dkg túró
25 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
Habosra keverünk 4 tojássárgáját 15 dkg margarinnal, hozzáadjuk a tejben felfuttatott 3 dkg élesztőt, 30 dkg lisztet, és alaposan kidolgozzuk. Két részre osztjuk, egyikkel kibélelünk egy tepsit.
Áttörünk 75 dkg túrót, simára keverjük 25 dkg porcukorral, 1 csomag vaníliás cukorral, 1 citrom reszelt héjával, majd belekeverjük a 4 tojás felvert habját, és 1 evőkanál lisztet teszünk bele. Ezt a kibélelt tésztára öntjük, majd befedjük a másik kinyújtott tésztával. 3 órát pihentetjük.
A pihentetés után előmelegített sütőben megsütjük.
A tojást a cukorral kikeverni ebe az 5 dkg vaj és a tojás fehérje főzni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítjük a krémet: A tojások sárgáját egy kis lábasban simára keverjük a cukrokkal és a liszttel, majd hozzáadjuk a tejet, alaposan elkeverjük, és kis lángon folyamatos keverget...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit egy tálba pakolom, majd jól kikeverem. Fél órát hagyom pihenni, majd sütőpapírral bélelt tepsibe a 2/3-át belesimítom. A maradt egyharmadához egy kis tejfölt k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű