20 dkg csokoládé (ízlés szerinti)
2 teáskanál isntantkávépor
csipetnyi só
2 dl főzőtejszín
A csokoládét egy edénybe tesszük és felolvasztjuk, langyosra hűtjük és belekeverjük a kávét és a sót, amikor elolvadt a tejszínt is hozzáöntjük és jól elkeverjük. Mikor krémes állagú, egy dobozba öntjük és lefedjük, hűtőbe tesszük, egy óra múlva már fogyaszthatjuk is. Krémes és ínycsiklandó lesz, jobb mint a fagylalt! Tejszínhabbal, vagy gyümölcsökkel is díszíthetjük.
Összegyúrjuk a tészta hozzávalóit, a féltésztát tepsibe reszeljük. Rátesszük a túrós tölteléket. Majd a tészta másik felét is a tepsibe reszeljük. Lassútűzön kb. 50 perc.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 dl kéz meleg vízbe belemorzsolom az élesztőt, hozzáadom a cukrot, és meleg helyen felfuttatom. Az átszitált lisztet elmorzsolom 1 nagy evőkanál zsírral, sóval, hozzáadom a felfu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot az ásványvízbe keverjük. Addig kevergetjük, amíg a cukor teljesen felolvad. A lisztet, a sütőport és a diót összekeverjük és a cukros vízhez adjuk, jól kikavarjuk. 22 x 35...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű